1 2
Slow fashion czyli powolna moda 4
Slow fashion czyli powolna moda

Slow fashion- czym jest i jak wykorzystujemy to w polskiej marce Dzianinowe dla dzieci?

W dosłownym znaczeniu, określenie “slow fashion” to po prostu “powolna moda”. Brzmi to trochę enigmatycznie, prawda? Najprościej można to sobie zobrazować na zasadach ruchu slow food.  Dokładniej za tymi słowami kryje się cała filozofia tego jak postrzegamy ubrania, proces produkcji odzieży oraz stwierdzenie to jest przeciwieństwem “szybkiej mody”, tzw. fast fashion i rosnącego konsumpcjonizmu.

Dzianinowe jako polska marka odzieży dziecięcej od zawsze chciała lepszej i świadomej zmiany dla przyszłych pokoleń, dlatego też przy tworzeniu nowych produktów dbamy o każdy szczegół, a każdy detal ma dla nas znaczenie. Jako mała, polska marka szyjemy każde nasze ubranie dopiero po otrzymaniu zamówienia w polskiej pracowni. W ten sposób nie generujemy niepotrzebnych ciuchów i nie napędzamy konsumpcjonizmu. Jeżeli zastanawialiście się czasami dlaczego wysyłka naszych ubrań nie następuje od razu po złożenia zamówienia? To właśnie dlatego, że dbamy, aby każde ubranie uszyte dla dzieci było z pasji i dbałości o szczegóły.

Ważnym elementem jest dla nas wysokiej jakości materiał, który sprawdzi się w różnych ekstremalnych jak na dziecięce możliwości sytuacjach, a przy tym nie będzie krępował ruchów dzieci. Dowodem są nasze czapki, które rosną razem z dziećmi. Ci z Was, które je mają zauważyli, że będą z Wami więcej niż jeden czy dwa sezony. To Ty musisz zdecydować czy chcesz kupować ubrania dla dzieci z popularnych sieciówek typu Zara, H&M czy Reserved, których produkcja ubrań jest masowa w krajach wschodnich czy wspierać polskie marki, których ubrania szyte są u lokalnych krawcowych. Dzięki temu wspierasz to co Polskie.  

Etyka marki i zrównoważone podejście do produkcji ubrań dla dzieci

Wiemy, że dzieci szybko rosną dlatego wyszliśmy z inicjatywą gdzie możecie nam oddać ubrania Dzianinowe. Zależy nam abyśmy RAZEM choćby w niewielkim stopniu przyczynili się do poprawy kondycji naszej planety. Niezniszczone ubrania dziecięce mogą jeszcze posłużyć innym, a ty możesz w ten sposób zadbać o naszą planetę, zyskać dodatkowe pieniądze jeśli zdecydujesz się je odsprzedać, np. na naszej grupie na facebooku, gdzie coraz więcej się dzieje oraz jesteście coraz aktywniejsze. Jest to również miejsce dla osób, które chcą kupić markowe ubrania dla dzieci taniej. Idź z ideą nie wyrzucaj, nie marnuj i postaraj się dać drugie życie ubraniom.

Jeśli wychodzisz z założenia, że nie chcesz kupować nowych ubrań wymień je w ramach naszej akcji “Tchnij drugie życie”. Za używane ubrania dostaniesz od nas rabat na ubrania nowe, a kosztami przesyłki zajmujemy się my. Na naszej stronie możesz znaleźć sekcję gdzie możesz zakupić ubrania, które zostały zrobione z materiałów z recyklingu. Ponieważ materiały, których wykorzystujemy w naszych kolekcjach przeszły wiele lat prób wiemy, że są wytrzymały i dobrej jakościowo bawełny z domieszką elastanu niemniej jednak zachęcamy również Was, abyście dbali o ubrania i zwracali uwagę na to co jest napisane na naszej etykiecie dołączonej do ubrań dla Waszych dzieci. Wiemy, że metki mogą uwierać więc staramy się aby w naszych ubraniach nie było ich zbyt wiele stąd etykiety :)

Wiemy, że moda przemija dlatego w naszych kolekcjach znajdziesz również  ponadczasowe wzory w bardziej stonowanych kolorach. Wychodzimy z założenia, że czarne koszulki dla dzieci nie sprawiają tego, że stylizacje są ponure, a wręcz pokazują, że pasują idealnie do nieco barwniejszych dołów. Kolory szarości i czerni to nie tylko domena dorosłych co udało nam się udowodnić na przestrzeni ostatnich kilku lat, ponieważ pokochaliście nasze minimalistyczne ubrania dla swoich dzieci. Dzianinowe, jako polska marka dla dzieci stara wykorzystywać się materiały do samego końca i tworzyć z nich coś innego, kreatywniejszego niż ubranie.

Jednak z uwagi, że kampania Tchnij drugie życie to nasze nowe “dziecko” potrzebujemy czasu i rozgłosu by wystartować, choć sukcesywnie pojawiają się i będą pojawiać się nowe, recyklingowane projekty, a kilka z nich już ma nowych właścicieli. Wiemy, że podczas szycia ubrań dziecięcych, zdarzy się, że zostaną jakieś ścinki materiałów, lub zdarzy się, że jakiś produkt zostanie zwrócony dlatego postanowiliśmy wykorzystać je w przyszłości i stworzyć linię akcesoriów dla dzieci. Stworzyliśmy więc zatem zakładkę dedykowaną tej właśnie inicjatywie gdzie możecie kupić dla swoich dzieci akcesoria oraz ubrania w niższych cenach, a same produkty z tej kategorii będą wykorzystywały przynajmniej w 50% materiały z recyklingu- https://www.dzianinowe.pl/pl/c/Drugie-zycie-ubran/101

Zachęcamy Was bo RAZEM możemy zrobić więcej dla naszej planety!

Komentarze do wpisu (4)

27 kwietnia 2021

Fajny pomysł teraz już wiem dlaczego to zajmuje tyle czasu.Super

27 kwietnia 2021

Fajny pomysł teraz już wiem dlaczego to zajmuje tyle czasu.Super

27 kwietnia 2021

Fajny i kompletny artykuł, który wyczerpująco wyjaśnia idee slow fashion. Nie jest krótki ale przyjemnie się czyta i już wiem czemu tyle czeka sie u Was na zamówienie :P

3 maja 2021

Ubranka są MEGA!!REWELACJA!!! Warto na nie czekać!!! Ja odkryłam Was niedawno a zamawiam i zamawiam wciąż...I mam zamiar nadal !!ZaDzianinowana Mamuśka :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Zapłać później

Sklep internetowy Shoper.pl